Zastosowanie rattanu i jego zalety

Rattan – niezwykły materiał

Rattan to materiał, który coraz częściej można zobaczyć w aranżacjach balkonów czy tych ogrodowych. To bardzo wytrzymały materiał, który może posłużyć przez wiele lat nawet w trudnych warunkach pogodowych. Dodatkowo meble wykonane z rattanu są bardzo estetyczne i doskonale pasują do nowoczesnych stylizacji. Jeśli zastanawiasz się: rattan co to jest? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Czym jest rattan i dlaczego jest tak popularny

Rattan jest materiałem pochodzenia naturalnego, pozyskiwany z palmy rotangowej. W sklepach można spotkać jednak różne jego odmiany i rodzaje:
Naturalny – wykorzystywany głównie do tworzenia mebli, w szczególności tych przeznaczonych do ogrodu czy na balkon.
Syntetyczny – wykorzystywany do produkcji mebli, koszów, mat a nawet osłon do użytku w ogrodzie czy na balkonie.
Technorattan z polipropylenu – taki materiał służy do produkcji głównie mebli.
Rattan można zobaczyć głównie na meblach i elementach wyposażenia ogrodowego czy balkonowego. Dlaczego jest tak popularny? Ponieważ jest wysoce wytrzymały, nie są mu straszne ciężkie warunki pogodowe, może posłużyć przez wiele lat. Dodatkowym atutem jest to, iż meble z niego wykonane są bardzo estetyczne i pasują do wielu ogrodowych aranżacji. W szczególności dobrze komponują się ze stylem minimalistycznym, który często określany jest także mianem nowoczesnego.

Podsumowanie

Rattan jest materiałem, który najczęściej wykorzystuje się do produkcji wyposażenia i mebli ogrodowych czy tych przeznaczonych na balkon. Naturalny pozyskuje się z palmy roatngowej. Rattan jest bardzo wytrzymały oraz estetyczny. To bardzo ważne cechy, na które zwraca się uwagę podczas aranżowania balkonu czy przydomowego ogródka. Dlatego właśnie materiał ten jest tak bardzo popularny i doceniany. Z pewnością warto rozważyć jego zastosowanie w swoim ogrodzie albo balkonie. To gwarancja stylu i długiej żywotności mebli oraz akcesoriów. Kolejną zaletą jest fakt, iż produkty wykonane z rattanu są ogólnodostępne. Można kupić je w każdym dobrej jakości sklepie z wyposażeniem ogrodowym