Jaką pompę ciepła do domu wybrać? Dopasuj moc urządzenia do metrażu budynku

Niskotemperaturowe urządzenia grzewcze stają się powoli standardowym rozwiązaniem dla osób, które szukają innowacyjnych narzędzi energooszczędnych. Przed przystąpieniem do zakupu i instalacji systemu warto odpowiednio przeanalizować kluczowe parametry, jakie powinien posiadać wdrażany sprzęt. Zastanawiasz się, jaka moc pompy ciepła do domu 120m2 będzie najlepszym wyborem w przypadku Twojej nieruchomości? Podpowiadamy.

Rodzaje pomp ciepła – charakterystyka

Nowoczesna pompa ciepła https://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ to wydajne i przyjazne środowisku rozwiązanie, na wdrożenie którego każdego roku decyduje się coraz więcej polskich rodzin. Nic jednak dziwnego – instalacje te przynoszą szereg korzyści, takich jak m.in. oszczędność kosztów związanych z utrzymywaniem budynku w sezonie grzewczym, niższe koszty budowy samego domu oraz możliwość chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.

Chcąc uzyskać jak największe korzyści z wdrożenia pompy ciepła, warto zdecydować się na współpracę z doświadczonymi ekspertami, którzy dokonają szczegółowej analizy oraz dobiorą rodzaj pompy ciepła m.in. do metrażu i możliwości Twojego budynku.

  1. Pompa ciepła typu solanka-woda

Instalacja typu solanka-woda wykorzystuje do pracy energię skumulowaną w gruncie. W przypadku tego rodzaju pompy stosuje się dwa rodzaje wymienników gruntowych. System pionowy znajduje zastosowanie najczęściej na nieco mniejszych powierzchniach działek. Pompy w wariancie poziomym sprawdzą się na działkach o większym metrażu.

  1. Pompa ciepła typu powietrze-woda

Często stosowanym rozwiązaniem jest także montaż pompy ciepła powietrze-woda. Stosowanym wówczas źródłem ciepła jest energia pozyskiwana z powietrza. Uwzględniając panujące na terenie Polski wysokie średnie roczne temperatury powietrza, ten typ pompy ciepła często okazuje się jednym z najkorzystniejszych wyborów.

  1. Pompa ciepła typu woda-woda

Pompy ciepła w wariancie woda-woda uznawane są za wyjątkowo wydajne systemy energii cieplnej, bowiem temperatura wód gruntowych pozostaje najczęściej na stabilnym poziomie. Instalacja tego typu z każdym rokiem zyskuje na popularności dzięki sprzyjającym jej warunkom naturalnym.

Jaka pompa ciepła do domu 130m2 będzie najlepszym wyborem?

Wybierając rodzaj i moc pompy ciepła należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które wpłyną na jej wydajność. Podczas procesu wdrażania instalacji specjaliści analizują m.in. możliwości montażowe oraz zapotrzebowanie energetyczne całego budynku. Szacuje się jednak, że moc urządzenia instalowanego w domu o metrażu 130m2, powinna oscylować w granicach 6,5 kW. Nieruchomości o metrażu sięgającym 120 m2 powinny zostać z kolei dostatecznie dogrzane przez pompy o mocy 6 kW.

Zastanawiasz się, jaka pompa ciepła do domu 250 m2 sprawdzi się najlepiej? W przypadku doboru parametrów urządzenia grzewczego, które instalowane jest w domach o większej powierzchni, kluczowy aspekt stanowi zarówno wyliczenie potrzebnej mocy grzewczej instalacji, jak i analiza konstrukcji samego budynku.

Jaką pompę ciepła do domu 200 m2 polecają specjaliści? Podobnie jak w przypadku większych nieruchomości, energooszczędne instalacje grzewcze, montowane w budynkach o metrażu sięgającym 200 metrów, dobierane są po przeprowadzeniu szczegółowej analizy przez doświadczonych ekspertów. Decydując się na wdrożenie pompy ciepła warto więc zaufać fachowcom, którzy zapewnią Ci wsparcie na każdym z etapów instalacji urządzenia.

Planujesz zakup pompy ciepła? Uzyskaj wsparcie ekspertów z InstalTechnik

Firma InstalTechnik to sprawdzony dostawca nowoczesnych systemów grzewczych, takich jak pompy ciepła czy ogrzewanie podłogowe. Specjaliści świadczą klientom stałą pomoc techniczno-merytoryczną, sprawnie realizując powierzone im zadania. Nadal nie jesteś pewien, jaka pompa ciepła do domu sprawdzi się w przypadku Twojej nieruchomości? Skontaktuj się z konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.